يكشنبه ۲ ارديبهشت ۱۴۰۳

اخبار

بروزرسانی و افزایش پهنای باند ۲۹ نقطه ارتباطی در دیتای اختصاصی شرکت آّب وفاضلاب استان لرستان

در راستای توسعه زیرساخت  های ارتباطی و با هدف ارائه خدمات مطلوب به مشترکان هم استانی ۲۹ نقطه ارتباطی از امورات افزایش پهنای باند داشته است. این طرح به دنبال نصب تجهیزات جدید بر بستر دیتای اختصاصی و با هدف پاسخگویی به نیاز مشترکان و با تلاش همکاران صورت گرفته است.اضافه میشود این بروز رسانی در جهت پایداری شبکه و بالا بردن کیفیت پهنای باند ۲۹ نقطه ارتباطی می باشد.

اضافه شدن ۷ نقطه ارتباطی جدید به بستر دیتای اختصاصی شرکت آب و فاضلاب استان لرستان

در راستای ایجاد زیرساخت  های امن جهت ارائه خدمات الکترونیکی اتصال ۷ نقطه ارتباطی جدید از امورات به بستر دیتای اختصاصی شرکت صورت گرفت. به دنبال اتصال آسان ،پایدار و مطمئن نقاط ارتباطی جدید امکان اجرای تمامی سرویس های شبکه بر روی این بستر مهیا شده است. اضافه می شود که امورات آب و فاضلاب شهرهای فیروزآباد، معمولان ،درب گنبد ،کونانی ،گراب ،چالانچولان وشول آباد به شبکه دیتای اختصاصی شرکت آب و فاضلاب اضافه شدند.

راه اندازی سرویس active directory در زیر ساخت دیتای شرکت آب و فاضلاب استان لرستان

در جهت اجرای سیاست های امنیتی ISMS ) Information Security Management System  (در سرور شرکت آب و فاضلاب این سرویس پیاده سازی شد که میتواند به مدیریت کارآمد شبکه و افزایش امنیت آن کمک کند و با استفاده از یک platform به تمام منابع شبکه  نظارت داشته به طوری که مدیریت متمرکز کار اصلی آن میباشد.اضافه می شود که این سرویس یک راه امن و مقیاس پذیربرای مدیریت منابع شبکه وافزایش کارایی کلی آن دارد. درنهایت ادغام  activedirectory با سیستم دامنه  DNSعملکرد کلی شبکه رادر شرکت آب وفاضلاب استان لرستان را  بهبود می بخشد.

راه اندازی سامانه پنجره واحد خدمات الکترونیک وزارت نیرو

دفتر فناوری اطلاعات و توسعه دولت الکترونیک اقدام به راه اندازی پنجره واحد خدمات الکترونیک وزارت نیرو به آدرس https://ekhedmat.moe.gov.ir/‎  نموده است که مشترکین می‌توانند با مراجعه به سایت مذکور نسبت به ثبت نام و احراز هویت اقدام کنند سپس پس از اولین ورود، برای دفعات بعدی  با یک رمز یکبار مصرف کافی است تا به این سامانه دسترسی داشته و از خدمات الکترونیک شرکت بهره مند شوند.

راه اندازی مرکز عملیات امنیت soc

دفتر فناوری اطلاعات و توسعه دولت الکترونیک اقدام به راه اندازی مرکز عملیات امنیت Security Operation  Center  نموده است که وظیفه آن نظارت ؛تجزیه و تحلیل و محافظت از شرکت در برابر  فعالیت های غیر عادی وحملات سایبری ؛ حادثه در سیستم ها ؛سرورها ؛ شبکه ؛دیتا بیس ها و برنامه ها  و یافتن فعالیت های مشکوک که نهایتا به امن سازی کل شرکت  است می پردازد.

برگزاری مانور حملات سایبری در هفته پدافند غیر عامل

دفتر فناوری اطلاعات و توسعه دولت الکترونیک اقدام به برگزاری مانور حملات سایبری در هفته پدافند غیر عامل نمود که در آن آمادگی برای مقابله به موقع و موثر با تهدیدات برای تداوم فعالیت های حیاتی و برنامه ریزی برای بازگشت به شرایط عادی انجام گرفت .در این مانور در سه سطح پیشین ؛حین و بعد از حادثه ؛گزارش جزئیات حادثه و بررسی اولیه توسط تیم فنی ؛فراخوان تیم امداد سایبری (CERT) ؛تشکیل جلسه؛شناسایی سطح تهدیدو تصمصم گیری به جهت مقابله با شرایط حمله سایبری و برگزاری جلسه پایانی تیم امداد صورت گرفت.

طراحي پورتال جديد شركت آب و فاضلاب استان لرستان

پس از يكپارچه سازي شركت هاي آب و فاضلاب شهري و روستايي، دفتر فناوري اطلاعات و توسعه دولت الكترونيك اقدام به طراحي پورتال جديد در قالب و پوسته جديد نموده است. وب سایت جدید شامل پنج زیرپورتال خبری، فناوری، ایثارگران، GIS و پدافند می باشد. امکان مشاهده و پرداخت قبض ازجمله امکانات جدید وب سایت می باشد. همچنين محتواي وب سايت نیز بروز گرديد.

 

دريافت نماد اعتماد الكترونيكي شركت آب و فاضلاب استان لرستان


دفتر فناوري اطلاعات و توسعه دولت الكترونيك اقدام به دريافت نماد اعتماد الكترونيكي (E_Namad) وب سايت شركت آب و فاضلاب استان لرستان نمود. جدا از مسئله قانونمندي و جنبه هاي حقوقي و قضايي، اين نماد باعث اعتبار بخشيدن به وب سايت شركت شده و باعث اعتماد و اطمينان كاربران از رسمي بودن وب سايت و حفظ حريم شخصي كاربران مي گردد. اين نماد توسط مركز توسعه تجارت الكترونيكي صادر مي شود. با داشتن نماد اعتماد الكترونيكي فعاليت سايت در اينترنت قانوني شناخته مي شود.

برگزاری جلسات به صورت ویدئو کنفرانس در شرکت آب و فاضلاب

با توجه به شیوع بیماری کرونا و رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی؛ مطابق دستورالعمل ارسالی از سوی وزارت نیرو، استانداری لرستان و شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، کلیه جلسات به صورت ویدئو کنفرانس برگزار می گردد.