پنجشنبه ۳ فروردين ۱۴۰۲

اخبار

طراحي پورتال جديد شركت آب و فاضلاب استان لرستان

پس از يكپارچه سازي شركت هاي آب و فاضلاب شهري و روستايي، دفتر فناوري اطلاعات و توسعه دولت الكترونيك اقدام به طراحي پورتال جديد در قالب و پوسته جديد نموده است. وب سایت جدید شامل پنج زیرپورتال خبری، فناوری، ایثارگران، GIS و پدافند می باشد. امکان مشاهده و پرداخت قبض ازجمله امکانات جدید وب سایت می باشد. همچنين محتواي وب سايت نیز بروز گرديد.

 

دريافت نماد اعتماد الكترونيكي شركت آب و فاضلاب استان لرستان


دفتر فناوري اطلاعات و توسعه دولت الكترونيك اقدام به دريافت نماد اعتماد الكترونيكي (E_Namad) وب سايت شركت آب و فاضلاب استان لرستان نمود. جدا از مسئله قانونمندي و جنبه هاي حقوقي و قضايي، اين نماد باعث اعتبار بخشيدن به وب سايت شركت شده و باعث اعتماد و اطمينان كاربران از رسمي بودن وب سايت و حفظ حريم شخصي كاربران مي گردد. اين نماد توسط مركز توسعه تجارت الكترونيكي صادر مي شود. با داشتن نماد اعتماد الكترونيكي فعاليت سايت در اينترنت قانوني شناخته مي شود.

برگزاری جلسات به صورت ویدئو کنفرانس در شرکت آب و فاضلاب

با توجه به شیوع بیماری کرونا و رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی؛ مطابق دستورالعمل ارسالی از سوی وزارت نیرو، استانداری لرستان و شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، کلیه جلسات به صورت ویدئو کنفرانس برگزار می گردد.

 

ارسال پیامکی صورتحساب مشترکین در ایام کرونا

ارسال پیامکی صورتحساب مشترکین در ایام کرونا

 شرکت آب و فاضلاب استان لرستان جهت کاهش شیوع بیماری کرونا و حفظ سلامت و رفاه هم استانی های گرامی و هم چنین کاهش مراجعات حضوری اقدام به ارائه خدمات به صورت غیر حضوری از طریق پیامک نموده است.

لذا از کلیه هم استانی های گرامی که تاکنون شماره همراه خود را در سیستم پیامکی شرکت آب و فاضلاب ثبت نکرده‌اند تقاضا می شود به منظور استفاده از خدمات رایگان دریافت صورتحساب، تسویه حساب و پیام های اطلاع رسانی به روش زیر اقدام نمایند:

استفاده از ارتباط رادیویی جهت ارتباط شرکت آب و فاضلاب شهری و روستایی استان لرستان

با توجه به ادغام شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی، دفتر فناوری اطلاعات و توسعه دولت الکترونیک با هدف برقراری بستر ارتباطی بین ساختمان های دو شرکت، اقدام به ایجاد لینک وایرلس رادیویی نموده است. با استفاده از تکنولوژی لینک رادیویی، هزینه ای بسیار پایین تر نسبت به استفاده از لینک های اجاره ای و بسیار امن تر از بستر اینترنت فراهم می گردد.
 

گوگل مپس چگونه از هوش مصنوعی برای پیش‌بینی زمان رسیدن به مقصد استفاده می‌کند؟

مهندسان گوگل مپس پس از دنیاگیری ویروس کرونا و تغییر در ترافیک جاده‌ها، استفاده از ابزارهای جدیدی را برای پیش‌بینی دقیق زمان رسیدن به مقصد در دستور کار خود قرار دادند.

ساعت Sensorwake به جای زنگ، شما را با بوی خوش از خواب بیدار می کند

 

صدای زنگ ساعت هنگام صبح شاید یکی از منفور ترین صداهایی باشد که هر کسی در زندگی خود می شنود. اما چه می شد اگر ساعت های زنگدار به جای صدا، شما را با یک رایحه ی دلپذیر از خواب بیدار می کردند؟ این، همان ایده ای است که باعث شکل گیری ساعت Sensorwake شده است؛ ساعتی منحصر به فرد که به جای صدای زنگ، شما را با بوی خوش بیدار می کند. شما می توانید یکی از شش کارتریج رایحه ی این ساعت را در محل مخصوص آن وارد کنید (اقیانوس، جنگل سرسبز، نان شیرینی، قهوه، شکلات و یا نعنا) و آن را روی ساعت مورد نظر خود تنظیم کنید، تا در زمان مقرر با رایحه ای خوش از خواب بیدارتان کند.

ساخت آپدیت اکتبر ۲۰۲۰ )۲۰(H2 ویندوز ۱۰ به‌پایان رسید

 

مایکروسافت رسما از پایان ساخت به‌روزرسانی اکتبر ۲۰۲۰ ویندوز ۱۰ موسوم‌ به ۲۰H2  خبر داد. این نسخه از ویندوز ۱۰ تغییراتی در منو استارت اعمال می‌کند و به‌زودی از راه می‌رسد.

رکورد سرعت اینترنت در جهان شکسته شد

 

محققان توانستند که رکورد تازه‌ای را در زمینه سرعت‌ی اینترنت ثبت کنند. آن‌ها توانستند به سرعت اینترنت ۱۷۸ «ترابیت بر ثانیه» (Tb/s) برسند.این سرعت اینترنت به قدری زیاد است که با آن می‌توان تمامی فیلم‌های موجود در اپلیکیشن هایی نظیر نتفیلیکس را در کمتر از یک ثانیه دانلود کرد.